Jak powiesić plakat?

Jak powiesić plakat?
Plakat możemy powiesić na wiele sposobów. Jest to uzależnione od jego wielkości i miejsca, w którym ma się on znaleźć.
Popularnym rozwiązaniem są tzw. listwy plakatowe, które zatrzaskujemy na wydruku, po czym zawieszamy na linkach lub uchwycie ściennym.  Dostępne w wersji aluminiowej lub plastikowej, przy czym druga opcja jest ekonomiczniejsza. Zazwyczaj występują jako zestawy 2 listew góra – dół. Zaletą jest prosty i szybki montaż, cena oraz możliwość docięcia ich na potrzebną długość. Wadą – brak zabezpieczenia wydruku w postaci osłony.

 

Listwy plakatowe Listwy zatrzaskowe do lakatów
Bardzo często, do prezentacji posteru, stosuje się specjalne ramy i ramki plakatowe do zawieszenia na ścianie. Wyglądają znacznie lepiej i bardziej elegancko. Wybierane do salonów urody, biur, salonów sprzedaży, sklepów i wszędzie tam, gdzie liczy się dobry wizerunek firmy. Ramy dostępne w standardowych wielkościach, przystosowane są do szybkiej i prostej wymiany zawartości. W ofercie znajdziemy ramki magnetyczne a także znane i lubiane ramy zatrzaskowe typu OWZ.

Rama na plakat Rama plakatowa Rama OWZ

W przypadku kiedy nie mamy możliwości zagospodarowania ściany i zależy nam na prezentacji wolnostojącej, powinniśmy zapoznać się z ofertą stojaków na plakaty. Bogaty wybór ekspozytorów pozwoli dobrać optymalne rozwiązanie. W przypadku niestandardowych wymiarów, świetnie sprawdzi się stojak z listwami zatrzaskowymi, np. Bannerboy. Jeśli posiadamy poster klasycznej wielkości możemy zaopatrzyć się w mniejsze, smuklejsze stojaki teleskopowe z tablicą na szczycie. Idealnie nadają się także do prezentacji dwustronnej. W razie potrzeby wykorzystania masywniejszego ekspozytora, polecamy wszelkiego rodzaju pylony. Tego typu wolnostojące rozwiązania niejednokrotnie posiadają możliwość rozbudowy o dodatkowe nośniki reklamy i informacji. W razie potrzeby przydatne mogą okazać się kieszenie na ulotki czy półeczki na katalogi, broszury.

Stojak pod bannerStojak z ramą plakatową Stojak na plakat z półkami

Dla bardziej wymagających, do prezentacji wydruków na miękkim materiale, godnym polecenia pomysłem będzie stelaż Backframe (prezentowany poniżej). Służy on do usztywnienia grafiki na piance Foam X, Kappa, cienkim aluminium, spienionym PCV. Pozwala na szybki i bezpieczny montaż. Doskonale prezentuje się na ścianie, gdzie banner nabiera lekkiego dystansu a stelaż jest praktycznie niewidoczny.

Do prezentacji obrazów bez klasycznych ram, doskonale nadają się aluminiowe profile, przeznaczone do wydruków na tkaninie. Jest to bardzo atrakcyjny sposób ekspozycji zdjęć, grafik czy reklam. Idealnie naciągnięty materiał daje wspaniały i niebanalny efekt. Jest to rozwiązanie droższe ale warte swojej ceny.

Wśród istniejących możliwości prezentacyjnych do posterów i większych wydruków, warto wymienić także systemy linkowe, gdzie grafika jest mocowana do ściany, lub podwieszana pod sufitem na specjalnych linkach. Ciekawy wygląd ekspozycji. Rozwiązanie polecane przy wieszaniu większej ilości plakatów i zdjęć.

 

Jak powiesić obraz / zdjęcie na piance?

Nadruk na płycie piankowej typu Foam X, Kapa lub innym miękkim, cienkim materiale może być ciekawym sposobem prezentacji zdjęć i grafik. Jeśli jesteśmy w posiadaniu takiego obiektu i stoimy przed zadaniem zawieszenia go na ścianie, polecanym rozwiązaniem będzie stelaż Backframe. Przyjmuje on postać, niewidocznej spod obrazu, aluminiowej ramy, która doskonale usztywnia wydruk i ułatwia montaż.
Zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy tj. taśma dwustronnie klejąca, pasery kątów dla równego montażu, haki umożliwiające regulację poziomu. Sprawny i szybki w zastosowaniu, z możliwością korekty gwarantuje wygodny, bezstresowy montaż. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie i niebanalnie. Oferowane wielkości to: A3, 700 x 500 mm, A1, 1000 x 700 mm, 1400 x 1000 mm.

 

Zdjęcie na płycie piankowej Pasery narożne

W przypadku mniej wymagających potrzeb ekspozycyjnych, szczególnie w przypadku czasowych wystaw, gdzie zależy nam na ekonomicznym rozwiązaniu i nie istnieje potrzeba dodatkowego usztywnienia, można zastosować zawieszki do pianek. Za ich pomocą powiesimy swoje obiekty np. w linkowym systemie zawieszeń, czy po prostu na haczyku. Produkt nadaje się tylko i wyłącznie do lekkich płyt piankowych, do których jest przytwierdzany poprzez dociśnięcie. Wystające kontry wbijają się w plecy obiektu.

 

Gdzie znaleźć?