Jak powiesić półkę szklaną?

Jak powiesić półkę szklaną?

Istnieją różne metody wieszania półek, oparte na stosowaniu różnego rodzaju uchwytów i wsporników, mniej lub bardziej stabilnych. W poniższym artykule prezentujemy sprawdzone i praktyczne rozwiązania, które umożliwiają montaż półki szklanej, a także wykonanej z drewna, sklejki czy tworzywa sztucznego.

Uchwyt do półki Ripiano

Mocowanie w postaci trójkątnego profilu, przytwierdzonego do ściany, w prowadnicę którego wsuwamy półkę z dowolnego materiału o grubości 8 mm. Wygodny i prosty sposób zawieszenia półki a także jej zdjęcia z szyny, co okazuje się niezmiernie wygodne np. przy myciu szkła, lub płytek łazienkowych, do których mamy ułatwiony dostęp.
Wspieranie półki na całej jej szerokości, ciężar półki oraz zastosowane zabezpieczenie antypoślizgowe sprawia, że mocowanie jest stabilne i pewne.

Ważną zaletą jest także elegancki wygląd profilu Ripiano, w kolorze srebrnym, z estetycznymi zaślepkami bocznymi w zestawie.

Przykłady miejsc, w których doskonale się sprawdzi: dom, salony sprzedaży, hotele, restauracje, salony kosmetyczne.


Uchwyt do półki szklanej Ripiano Mocowanie półki szklanej Ripiano
Uchwyt do szklanych półek Ripiano Półki szklane na profilu Ripiano

Wsporniki do półek Fisso Punto

Mocowanie wykonane z mosiądzu, o bardzo oryginalnym wyglądzie, podkreślające dodatkowo charakter półki, nadaje się do montażu w ścianie, suficie czy podłodze. Doskonale sprawdzi się jako wspornik do tabliczki szklanej na biurko czy ladę. Odpowiednie dla  grubości półki/panelu max. 10 mm. Oferowane w dwóch wersjach wykończeniowych: chromowanej lub srebrnej, matowej.

Idealne do: domu, biura, salonu, restauracji.


Mocowanie do półek Fisso Punto Wsporniki do półek Fisso Punto

Półki w systemach linkowych

Inną sprawą jest montaż półki w systemach linkowych, kiedy to potrzebujemy zupełnie innych uchwytów, które zawieszane na linkach, wspierają obiekt.
Taką podpórką może być Fly Bullet, w kształcie owalnym, stożkowatym. Mocowanie zabezpieczane jest na lince o grubości max. 2 mm, poprzez śrubę blokującą.  Nieco inaczej, chodź podobnie zaprezentuje się Fisso Pyramid, montowany w taki sam sposób jak wymieniony wyżej wspornik. Półki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Ich podwieszanie w systemach linkowych to wyjątkowo estetyczny i niebanalny sposób prezentacyjny.
Częste zastosowanie: wystawy, sklepy, galerie, salony kosmetyczne.


Uchwyt do podpierania półek Fly BulletUchwyty do półek w systemie linkowym


Gdzie znaleźć?